• Aktualności
  • Realizacja transakcji internetowych- przypomnienie

Realizacja transakcji internetowych- przypomnienie

16-07-2021

Szanowni Klienci

Przypominamy, że od 01.01.2021r. obowiązuje nowy sposób autoryzacji płatności kartą w internecie.

Realizacja transakcji internetowych kartami płatniczymi odbywała się z wykorzystaniem zabezpieczeń 3D SECURE (jest to całkowicie darmowe dodatkowe zabezpieczenie transakcji dokonywanych bez fizycznego użycia karty).

Każdy klient posiadający kartę płatniczą ma domyślnie włączoną usługę 3D Secure z jednym czynnikiem uwierzytelnienia tj. hasłem 3D Secure.

Od 01.01.2021r. w przypadku realizacji transakcji internetowych został wprowadzony dodatkowy czynnik uwierzytelniający 3D Secure w postaci kodu PIN.

Aktywacja drugiego czynnika tj. PIN-u jest możliwa po zalogowaniu się do portalu „Kartosfera”. zakładce „3D Secure” można ustawić KOD PIN do transakcji internetowych.

Kod PIN będzie ustalany przez Klienta jednorazowo i skutkować będzie dla wszystkich posiadanych oraz wydawanych kart w przyszłości.

W celu aktywowania w/w zabezpieczenia 3D Secure niezbędne jest zdefiniowanie w placówce Banku aktualnego numeru telefonu, na który będą wysyłane hasła 3D Secure do transakcji internetowych kartą oraz hasło do pierwszego logowania się celem aktywowania w/w zabezpieczenia na portalu kartowym.

W załączeniu instrukcja jak nadać PIN w kartosferze oraz uwierzytelnienie transakcji.

 

Jak nadać PIN w kartosferze

 

Uwierzytelnienie transakcji

 

Centrala: 32 211 61 16,   Zastrzeżenie kart: +48 828 828 828