Załóż PROFIL ZAUFANY w naszym Banku !

mojeID już w naszym Banku!

Uruchamiamy je wraz z Profilem Zaufanym, który jest metodą potwierdzania tożsamości w systemach elektronicznej administracji. Można powiedzieć, że Profil Zaufany zastępuje podpis własnoręczny składany na papierze. Dzięki temu, wiele spraw urzędowych można załatwić bez wychodzenia z domu.

Co to jest mojeID? A co to jest Profil Zaufany?

mojeID to bezpieczne narzędzie służące do potwierdzania tożsamości online w usługach publicznych i komercyjnych. Dzięki wykorzystaniu tożsamości cyfrowej mojeID dana osoba może potwierdzić, że jest tym, za kogo się podaje. Dla instytucji czy firmy, wobec której trzeba potwierdzić swoją tożsamość, dane pochodzą z zaufanego źródła, czyli od podmiotów określanych jako dostawcy tożsamości. Każdy Bank Spółdzielczy, który do tej usługi przystąpił, jest dostawcą tożsamości. Identyfikacja klienta następuje w momencie zakładania konta bankowego – potwierdzanie tożsamości opiera się na danych posiadanych przez dostawcę tożsamości – bank.

Dzięki mojeID wiele spraw, które wcześniej wymagały osobistego stawiennictwa w urzędach czy firmach można będzie załatwić drogą elektroniczną.

Usługa mojeID pozwala również na uwierzytelnienie się w procesie uzyskania dostępu do usług publicznych oferowanych przez administrację publiczną w ramach tzw. Węzła Krajowego (login.gov.pl – miejsce, w którym dostępne są usługi publiczne oferowane przez urzędy oraz inne jednostki administracji publicznej podłączone do Węzła Krajowego). Za pośrednictwem Węzła Krajowego klienci podłączonych banków mogą również założyć Profil Zaufany.

Usługa mojeID jest bezpłatna dla wszystkich Klientów indywidualnych chcących potwierdzać za jej pomocą tożsamość. Wykorzystywana jest w usługach publicznych, e-commerce, energetyce, medycynie, mediach oraz ubezpieczeniach. Posiada wiele korzyści i jest całkowice bezpieczna.

Profilem Zaufanym można posługiwać się w relacjach z organami administracji państwowej i samorządowej, gdy w ramach realizowanych w trybie online spraw wymagane jest dodatkowe potwierdzenie/podpisanie składanego dokumentu czy wniosku. Chcąc założyć Profil Zaufany należy udać się osobiście do jednego z urzędów lub skorzystać z usług bankowości internetowej wybranych banków, do których należą już Banki Spółdzielcze.

Umożliwienie obsługi Profilu Zaufanego wraz z wdrożeniem usługi mojeID przez Banki Spółdzielcze zostało zrealizowane w ramach współpracy z Krajową Izbą Rozliczeniową i Ministerstwem Cyfryzacji.

Informacje na temat Profilu Zaufanego znajdziesz tutaj: https://www.gov.pl/web/cyfryzacja/profil-zaufany-ego-

 

Jeśli chcesz założyć profil zaufany w naszym Banku wystarczy, że posiadasz dostęp do bankowości internetowej I-Bank, ale najpierw wejdź na stronę Profilu Zaufanego https://pz.gov.pl/pz/index i wybierz przycisk „Zaloguj się”.

W załączeniu szczegółowa instrukcja jak założyć profil zaufany. W razie problemów przy założeniu prosimy o kontakt z bankiem.

Instrukcja założenia profilu zaufanego

 

Korzystanie z mojeID i Profilu Zaufanego jest proste i intuicyjne dla każdego, kto używa bankowości internetowej. Podczas załatwiania sprawy na stronie urzędu lub firmy (np. ubezpieczyciela czy dostawcy gazu) w momencie potwierdzania tożsamości, należy wybrać ikonę z nazwą BPS. W kolejnym kroku trzeba wskazać swój Bank Spółdzielczy, wpisując nazwę w wyszukiwarce lub wybierając z rozwijanej listy. Po kliknięciu następuje przekierowanie do bankowości internetowej. W procesie autoryzacji bank uwalnia dane dotyczące tożsamości klienta. Proces ten można porównać do pokazania w urzędzie dowodu osobistego. Co istotne klient każdorazowo wyraża swoją zgodę na zakres i cel przekazywanych danych.

 

 

 

Regulamin wydawania środkow do usług mojeID

 

 

AKTUALNOŚCI

15 październik 2021

Uwaga na oszustwa kryptowalutowe.

Uwaga na fałszywych doradców inwestycyjnych, którzy w ostatnim czasie wykorzystują fałszywe serwi...
14 październik 2021

Jesienna promocja kredytu gotówkowego w naszym Banku !

  Szanowni Klienci,   Zapraszamy do skorzystania z nowej, jesiennej promocji kredy...
11 październik 2021

Bądź cyberbezpieczny z Bankiem Spółdzielczym

Początek października to początek europejskiej kampanii służącej zwiększeniu świadomości i wiedzy...

STAWKI REFERENCYJNE

WIBOR 1M - średnia 0,18
WIBOR 3M - średnia 0,24
   

KURSY WALUT

2021-10-27
Obowiązuje od godziny 14:00
USD 3.9740
EUR 4.6134
CHF 4.3130
GBP 5.4784